Nový Ford F-150 Raptor R™
Nejsilnější.
Nejvýkonnější.
Nejextrémnější.

Nový model F-150® Raptor R™ 2023  je nejvýkonnější model F-150 Raptor všech dob! 

Je vybaven novým přeplňovaným osmiválcem o objemu 5,2 litru s výkonem 700 koní a točivým momentem 640 N.m pro ještě extrémnější jízdu v terénu.

Schopnost překonávat nerovnosti na nové úrovni začíná odpružením s dlouhým zdvihem a tlumiči FOX Live Valve speciálně vyladěnými tak, aby využily výkon osmiválce.

Standardní exkluzivní 37“ pneumatiky a nejlepší světlá výška ve své třídě nabízejí maximální jistotu a kontrolu nad náročným terénem.

Síla a výkon.

Srdcem Raptoru R je nový 5,2l  přeplňovaný motor V8, který dosahuje výkonu 700 koní a točivého momentu 640 N.m, což mu dává neuvěřitelnou sílu.

Tvůrce vozu Ford Performance zařadil do své nabídky nejvýkonnější motor, který byl dříve k vidění v modelu Mustang Shelby GT500®, a optimalizovala jej pro terénní výkony modelu Raptor a nejvyšší odolnost Built Ford Tough®. Výsledkem je dosud nejsilnější přeplňovaný osmiválec s nejvyšším točivým momentem v sériovém pick-upu.

Odolnost v terénu.

Pro zachování extrémní odolnosti v terénu, kterou je značka Raptor proslulá, modernizovala společnost Ford Performance původní výfukové potrubí motoru na konstrukci z lité nerezové oceli, včetně unikátního chladiče a filtru oleje, a také hlubší olejové vany, která umožňuje zvládnout agresivní terénní nerovnosti a zároveň udržet motorový olej chladný.

Aby se motoru lépe dýchalo, je objem nasávaného vzduchu zvětšen o 66 % prostřednictvím širšího vstupu vzduchu a kuželového vzduchového filtru s vyšším průtokem a vyšší účinností.

F-150 Raptor je schopen zdolávat extrémně náročný terén. Jeho schopnosti a odolnost vycházejí z více než desetiletých zkušeností společnosti Ford v oblasti konstrukce a opakovaných zkoušek vysoce výkonných terénních vozidel.

Společnost Ford Performance vylepšila převodovku a hnací ústrojí vozu, aby zajistila, že Raptor R hladce zvládne vše, co s ním tento osmiválec dokáže způsobit.

Raptor R nabízí 10st  převodovku SelectShift® s vylepšenou kalibrací. Vůz je vybaven novou přední nápravou s robustnějším, pevnějším nosným odlitkem a konstrukčním krytem s hliníkovým žebrováním, který zvládá zvýšený točivý moment pohonné jednotky, a také jedinečným hliníkovým hnacím hřídelem s větším průměrem. Díky novému, speciálně vyladěnému měniči točivého momentu s odolným turbínovým tlumičem a čtyřpólovému zadnímu výstupnímu ústrojí je vůz ještě lépe vybaven pro přenos točivého momentu a poskytuje hladší pocit z pohonu při jízdě na silnici i v terénu.

Řidiči mají ještě větší kontrolu nad tím, jak jejich Raptor R projevuje svůj dodatečný výkon, a to díky jedinečnému dvojitému výfukovému systému se skutečně průchozím tlumičem výfuku a aktivním ventilovým systémem s režimy Normal, Sport, Quiet a Baja. Ty lze upravit v rámci funkce MyMode™, která umožňuje řidiči přizpůsobit si více nastavení – včetně režimů jízdy, řízení, odpružení a dalších – a uložit si jeden z nich jako jediný režim, který je snadno přístupný stisknutím tlačítka „R“ na volantu.

Raptor R je disponuje neuvěřitelně účinným odpružením. Pětiprvkové zadní zavěšení je vybaveno mimořádně dlouhými vlečenými rameny pro lepší udržení polohy nápravy na nerovném terénu, Panhardovou tyčí a 24“ vinutými pružinami – to vše je optimalizováno pro vynikající stabilitu při překonávání pouštního terénu ve vysokých rychlostech.

Pokročilé tlumiče FOX Live Valve jsou vyladěny tak, aby vyvážily kvalitu jízdy a kontrolu nad náklony na silnici i v terénu. Tyto elektronicky řízené tlumiče využívají snímače výšky odpružení a další senzory, které nezávisle monitorují terénní podmínky, a to stokrát za sekundu, přičemž podle toho upravují naladění odpružení. Zdvih kol 13“ vpředu a 14,1“ vzadu usnadňuje výjimečnou schopnost modelu Raptor R překonávat písek a kameny.

Každý jízdní režim je vyladěn s ohledem na vyšší výkon přeplňovaného osmiválce, včetně optimalizovaného režimu Baja pro maximální výkon a kontrolu při jízdě vysokou rychlostí v terénu. Zvýšení tuhosti předních pružin o 5 % pomáhá udržet komfortní kvalitu jízdy.

Raptor R se může pochlubit nejlepší světlou výškou ve své třídě 13,1“ a standardními exkluzivními 37“ pneumatikami přímo z výroby pro lepší překonávání překážek.

Design a komfort.

Dosud nejvýkonnější model Raptor posouvá účelovost terénního vozu o další stupeň výš díky jedinečnému designu, který ještě více podtrhuje jeho schopnosti.

Ikonická mřížka chladiče F O R D, nárazníky a lemy blatníků lakované černou barvou podtrhují jeho robustní vzhled.

Mezi exkluzivní akcenty patří jedinečný odznak „R“ na mřížce chladiče a zadních dveřích. Speciální grafický balíček na zadních blatnících má jedinečný design, který odráží drsnou, popraskanou pouštní zem a umocňuje typ prostředí, pro jehož zdolávání je Raptor R stvořen.

Tento agresivní dojem se přenáší i do černého interiéru. Standardní sedadla Recaro® mají kombinaci černé kůže a semiše Alcantara® – chytře použitou pro lepší přilnavost v nepříjemném terénu. Dveře, dvířka přihrádky na média a horní části přístrojové desky zdobí pravá uhlíková vlákna s jedinečným tříosým proplétáním, které má vyjadřovat kombinaci výkonu, odolnosti a trvanlivosti Raptoru R.

Stejně jako ostatní vozy rodiny Raptor je i Raptor R standardně vybaven sadou inteligentních technologií, které usnadňují jízdu v terénu. Trail Turn Assist** umožňuje řidiči zmenšit poloměr otáčení v ostrých zatáčkách a dojet v terénu ještě dál. Ford Trail Control™ – představte si tempomat pro jízdu v terénu – umožňuje řidiči zvolit nastavenou rychlost a řídit v náročných podmínkách, zatímco vůz se stará o plyn a brzdění. Trail 1-Pedal Drive† umožňuje zákazníkům ovládat plyn a brzdy pouze jedním pedálem, což ještě více usnadňuje extrémní terénní jízdu, jako je například zdolávání skal. 

O spojení s okolím se stará standardně dodávaná 12“dotyková obrazovka s technologií SYNC® 4 a kompatibilitou s Apple CarPlay® a Android Auto™††. Raptor R také využívá možnosti vzdálené aktualizace softwaru Ford Power-Up‡. Tyto aktualizace mohou nabídnout vylepšení v celém vozidle – od systému SYNC až po vylepšení kvality, schopností a pohodlí, které časem zlepší zážitek z vlastnictví.

Kvalitní prověřené vozy od autorizovaného dealera Ford

 

V automobilovém světě jsme profesionálové. Zajistíme vám vozy značky Ford, naší specialitou však není pouze tato značka. Již více než 15 let vyhledáváme a přivážíme svým zákazníkům z EU i USA vozy, které nikdy nezevšední.

Podívejte se na nabídku prověřených vozů v Novém Jičíně a Přerově nebo využijte naši službu dovozu vozidel .

Naše pobočky

F.67 NOVÝ JIČÍN

+420 556 702 395

f67@f67.cz


Jugoslávská 23
741 01 Nový Jičín

F.67 PŘEROV

+420 581 208 050

f67@f67.cz


Polní 14
750 02 Přerov

Kontaktujte nás

Máte dotaz? Neváhejte nás kontaktovat.